Çalışma Saatleri: 08:30-19.00 Hergün
Hemen Ara 0532 660 44 37

Jel tırnak, pr*** tırnak uygulamalarından biridir. Tırnağınızın üzerine sürülür ve kurudukça sertleşerek tırnak görüntüsü alan bir jel ile uygulanır. Bu uygulamanın işin uzmanı tarafından tarafından uygulanmasını öneririz. Jel tırnak uzman kişiler tarafından yapıldığında tırnakların daha sert ve bakımlı olarak gözükmesini sağlamaktadır. Jel tırnak, akr*** tırnağa göre daha çok tercih edilir. Daha çok kendine ve el bakımına vakit ayıramayan yoğun bir şekilde çalışan kadınlar için bakımlı, çabuk kırılmayan ve hemen bozulmayan bir manikür sağlar.

Hangi Malzemeler Kullanılır?

Bu bölüm başka bir sayfamızda ayrıntılı olarak anlatılmıştır…

Jel Tırnak Uygulaması Nasıl yapılır?

Jel tırnak uygulaması yapılmadan önce jel tırnağa sürülerek uç kısımdan uzatılması sağlanır. Tırnağa sürülen jel kendi başına ve çabuk kuruyan bir madde değildir. Bu nedenle özel ışın yöntemleri ile kurutulması sağlanır. Kurutulan jel işleminden sonra tırnakların uç kısımlarına uzun tırnak formu verilerek tırnağın hepsine yeniden jel sürülür . Bu işlem sayesinde tırnağın diğer kısımları ile eşit gözükür.

Tırnak, uç ve diğer kısımlarla aynı hizaya geldikten sonra tüm yüzeyleri kontrollü bir şekilde törpülenir. Sonra tırnak etlerine de ayrıca bakım yapılır. Jel tırnak, dip pr*** tırnak uygulamalarına göre daha uzun süre dayanır. Diğer pr*** tırnaklar arasından en yaygın hale gelen bir tırnak uygulamasıdır.

 Jel Tırnaklara Ne Zaman Bakım Yapılır?

Aradan dört hafta geçtikten sonra Jel tırnaklara bakım yapılır. Şayet 4 haftadan önce bakım yapılırsa dip kısımlarından uzayan tırnaklar kötü bir görüntü oluşturur. İyi ve dikkatli kullanıldığında Jel tırnaklar yaklaşık altı ay kadar kullanılmaktadır.

  Jel Tırnaklar Nasıl Çıkartılır?

Jel tırnağı evde kendi kendine çıkarmak çok zordur. İyi bir sonuç için jel tırnağın yapıldığı yerde çıkartılması daha iyi olur. Çünkü tırnağın tamamının törpülenmesi gerekmektedir.

 Jel Tırnakların Faydaları Neler?

  • Bakımlı ve güzel görünmesini sağlar.
  • Darbeye maruz kalmadığı sürece çabuk kırılmazlar ve hasar görmezler.
  • Tırnağa sürülen ojelerin uzun süre dayanmalarını sağlar.
  • İstenilen uzunlukta tırnaklar ile yapılabilir.
  • Akr*** tırnağa göre daha ince yapıya sahiptir.

 Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Jel tırnak yaparken hijyen ve temizliğe dikkat edilmesi gerekir. Aksi taktirde tırnak problemlerine neden olmaktadır. İnce yapıldığı zaman daha hassas oluyorlar. Bu durumda jel tırnaklarda daha çabuk kırılma meydana gelmektedir. Jel tırnağı, yaparken de çıkarırken de dikkat etmek gerekir. Şayet dikkatli olunmazsa tırnaklarda bazı hasarlara neden olmaktadır.

Hilal & Sevilay Estetik ve Güzellik

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp İletişim
Hızlı İletişime Geç
Merhaba 👋
Sana yardımcı olmak için buradayım