Çalışma Saatleri: 08:30-19.00 Hergün
Hemen Ara 0532 660 44 37

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağların azaltılması maksatıyla kullanılan yöntemlere verilen genel bir isimdir. İnatçı fazlalıkları yok etmek için geliştirilmiş yeni teknolojilerle bölgesel incelme artık mümkün.

Bölgesel yağlanma problemi olan hastanın diyet ve spor ile vücudunu şekillendirmesi, kalan yağlanmaların da bir uzmanın önerisiyle doğru metod seçilerek o bölgeye uygulanmasıdır.  Seans sürecinde herhangi bir ağrı ve acı hissi olmadan yapılan rahatlatıcı ve keyifli bir uygulamadır.

Bölgesel zayıflama metodları son yıllarda giderek artmaktadır. Temelde 2 ayrı grupta toplanırlar: 

  • İnvazif (girişimsel, cerrahi) metodlar
  • Non-invazif (girişimsel, cerrahi olmayan) metodlar 

Girişimsel (cerrahi) metodlar; liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi gibi metodlardır.

Girişimsel (cerrahi) olmayan metodlar ise; pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, infrared, kavitasyon, cryolipoliz gibi metodlardır.

Kimlere Yapılabilir?

Vücutta aşırı veya yaygın yağlanması olanlar ve obez kişiler için uygun değildir. Bunun dışında kalan herkese, kadın erkek farkı olmadan işlem yapılabilir.

Nasıl Çalışır?

Deri ve deri altındaki su içeren dokulardaki su molekülleri ve iyonları harekete geçirerek belli bir ısı derecesine kadar kontrollü bir şekilde ısıtılır. Burda hedeflenen şey, ısının 40-43 C arasına ulaştırılmasıdır. Bu hesaplanmış ısı derecesi ile uygulama yapılan kişinin diğer dokularına zarar vermeden hedeflenen alanların istenen yönde etkilenmesi sağlanır. 

Herkese Yapılabilir mi?

Hayır yapılamaz. Parkinson, MS, epilepsi, kanser öyküsü olan hastalar, hamileler, emzirme, kalp pili olan hastalar ve büyük metal protezi olan hastalarda kesinlikle uygulanamaz.

Neler Yapılmalı?

  • Ayrıntılı bir dermatolojik muayene yapılarak hangi bölgesel zayıflama yönteminin hasta için daha uygun olduğu konusunda mutlaka bir uzman tarafından karar verilmelidir.
  • Birden fazla yöntemin bir arada kullanılması durumunda tedavi şansı daha da artacaktır.
  • Hastanın vücut kitle indeksine göre şayet fazla kilosu varsa bir diyetisyen yardımı ile kilolarının azaltılması ve sonrasında bölgesel zayıflama işlemlerinin yapılması tedavi başarısını arttıracaktır.
  • Hastaların işlemden 1 hafta önceden başlamak üzere diyet yapmaları, en az 2.5-3 litre kadar günlük su tüketmeleri ve mümkünse sporla desteklemeleri önerilir.
  • Her tür bölgesel zayıflama işlemi sonrasında hasarlanmış yağ hücrelerinin vücuttan atılımını kolaylaştırmak için pressoterapi veya elle masaj gibi lenf drenaj yöntemlerinden biri kesinlikle uygulanmalıdır.

Hilal & Sevilay Estetik ve Güzellik

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp İletişim
Hızlı İletişime Geç
Merhaba 👋
Sana yardımcı olmak için buradayım